Hard IT

Wydajny serwer WWW

Konfiguracja idealna na początek

Najprostsza oferta dla serwisów, które osiągnęły poziom przekraczający możliwości hostingu, serwera VPS lub standardowo skonfigurowanego serwera dedykowanego

Kluczowe cechy wydajnego serwera WWW:

  • Akcelerator HTTP Varnish poradzi sobie z problemem bardzo wielu połączeń z serwerem nawet jeżeli musimy użyć serwera Apache. Dodatkowo serwuje content statyczny (obrazki, JS, CSS) przy użyciu własnego cache odciążając serwer WWW.
  • Serwer WWW przeznaczony i skonfigurowany do obsługi dużego ruchu - najlepiej nginx. Nginx to serwer, który został wybrany przez wiele z czołowych serwisów WWW ze względu na możliwość obsługi wielu połączeń przy minimalnym użyciu zasobów (zwłaszcza RAM) i doskonałą współpracę z PHP za pomocą FastCGI. Znaczenie ma też system rewrite, który w większości przypadków może zastąpić Apache. Jeżeli jednak wymagany jest Apache to dzięki odpowiedniej konfiguracji też może on sprostać wymaganiom dużego serwisu.
  • PHP w wydajnej konfiguracji przyczyni się do większej wydajnośći i pełnego wykorzystania zasobów serwera. Stosujemy PHP w najbardziej wydajnym trybie FastCGI, zarządzanie procesami FPM, które daje dodatkowe możliwości jak slow log (wykrywanie i logowanie długo wykonujących się skryptów wraz z prawdopodobną przyczyną).Nie zapominamy, że dzisiejsze rozwiązania webowe to także Ruby, Java i języki oparte na JVM, Python. Dla nich również przygotowujemy wydajne konfiguracje.

Konfiguracja ta to również MySQL, backup gwarantujący spójność i brak przerwy w działaniu serwera oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zapraszam do kontaktu

Każdy przypadek jest inny, każdy klient traktowany jest indywidualnie, zapraszam więc do kontaktu. Skontaktuj się ze mną!

Współpracuję z